Sa shumë aktivitete sportive në “Harry Fultz”!

Një vit i ri shkollor në Fultz do të thotë një vit i ri Olimpik, gjatë të cilit organizohen aktivitete të ndryshme sportive për nxënësit e shkollës: ndeshje miqësore në kategoritë futboll, volejboll dhe basketboll, quizi olimpik i viteve të para, street-volley dhe street-basket e shumë të tjera.

Në vazhdim të aktiviteteve sportive të organizuara gjatë gjithë vitit nga Departamenti i Edukimit Fizik kanë përfunduar finalet e ndeshjeve midis klasave në: futboll, volejboll, basketboll dhe street volley.

Ndërkohë është duke u zhvilluar kampionati i shahut ndërmjet nxënësve të shkollës. 90 ka qenë numri i nxënësve në këtë konkurs. Ka mbetur të zhvillohet gjysmëfinalja dhe finalja. Gjithashtu do të zhvillohen edhe finalet e futbollit ndërmjet viteve të treta dhe të katërta.

Aktivitetet sportive do të vazhdojnë me kampionatin e basketbollit (djem) që organizohet nga Bashkia e Tiranës, kampionatin e volejbollit mix (djem dhe vajza) organizuar nga Federata e Volejbollit dhe Këshilli i Europës. Vajzat e grupit të aerobisë do të performojnë në fazën finale të Art-fest, organizuar nga Bashkia e Tiranës.

Aktivitetet sportive do të kulmojnë me ceremoninë e Ditës Olimpike, ku do të zhvillohet edhe ceremonia e dhënies së trofeve dhe çertifikatave.