Matura Shtetërore 2019!

Formulari A1 shërben për të krijuar një database për maturantët dhe njëkohësisht për të përcaktuar lëndën me zgjedhje. Pas përfundimit të fazës së parë tek portali qeveritar e-albania, vazhdon plotësimi në faqen “Matura Shtetërore 2019”, ku kontrollohen edhe një herë të dhënat e plotësuara në fazën e pare dhe pastaj hidhen të dhënat në seksionin që plotësohet nga mbikqyrësi i shkollës dhe formulari ruhet në sistem.

Karakteristikë e shkollës sonë është se krahas klasave profesionale, të cilat si provim me zgjedhje të detyruar kanë lëndën Harry Fultz elektronikë; Harry Fultz biznes, Harry Fultz automekanikë, kemi edhe 3 klasa gjimnaz, të cilat mund të përcaktojnë si lëndë me zgjedhje një nga 8 lëndët e listuara në Udhëzimin Nr.3, dt. 14/02/2018 “Për organizimin dhe zhvillimin e provimeve kombëtare të Maturës Shtetërore 2019” të MASR.

Suksese Maturantëve tanë!