Zemrat plot për një botë më të mirë!

Për të përmbyllur veprimtarinë trijavore “Të dhurosh DASHURI”, bashkë me nxënësit e gjimnazit, shkuan edhe nxënësit maturantë të degës së Biznesit. Tanimë për punonjësit e drejtuesen e qendrës ne nuk jemi vizitorët kureshtarë. Shumë prej nxënësve njihen si “miqtë që vijnë për të mësuar e luajtur me ne”. Dijnë oraret dhe rradhën e punëve në qendër, që nga ngrënia në mensë e deri te studimi e zbavitja, kështu që orientohen lehtë duke ndihmuar. Silvestri mëson Lusianon, Paola, Sidorelën; Luka, Glea, Eraldi, Igli e Marigleni, shërbejnë ushqimin në mensë; Ardita Enesti, Regimi e Jona luajnë me Marselin e fëmijët e tjerë.

Duke falënderuar drejtuesen e qendrës, zonjën E. Rahmani, punonjës, mësues e psikologë: Mirën, Bledin e gjithë stafin të cilët bënë të mundur që krahas emrave të organizatave botërore të renditen ndër vullnetarët e kësaj qendre komunitare edhe emrat e nxënësve të “Harry Fultz” mbyllëm sot veprimtarinë e organizuar, por jo vullnetariatin. Secili prej nesh ndjen se duhet të jemi mbështetje për ata fëmijë, DHE DO TË JEMI!