Traditë ekselence -Traditë bashkëpunimi!

Në “Harry Fultz” senati i shkollës gjithmonë ka qenë ura lidhëse mes ideve e projekteve, metodave e teknikave interaktive mes nxënësve, drejtuesve e stafit mësimor. Një pozicionim kaq i rëndësishëm i qeverisë së nxënësve në jetën e shkollës merr jetë që nga zgjedhjet brenda klasave e deri në finalizimin e këtij procesi, me zgjedhjen e Presidentit.

Fushata u prezantua me shumë qytetari në auditorin e shkollës. Kandidatët: Ana Peçi (viti i IV; dega biznes), Geraldo Dedej (viti i IV; dega elektronikë) dhe Nikolas Theodhosi (viti IV; dega Biznes) paraqitën punën e tyre në tri vite “Fultz” brenda klubeve shkencore e artistike si edhe parashtruan platformën e tyre për vitin e ri.

Pas “heshtjes elektorale” të fundjavës, të hënën, u krye votimi në të gjithë shkollën. Presidenti i senatit për këtë vit është nxënësi Geraldo Dedej! Ajo çfarë i bën të veçantë nxënësit tanë: qëllimi i përbashkët për ta mbajtur “Harry Fultz” në nivelin e më të mirëve çon drejt bashkëpunimit të suksesshëm.

Sot ata nuk janë kundërshtarët e zgjedhjeve; humbës apo fitues, por janë pjesë e të njëjtit staf që do të vazhdojë traditën e ekselencës në “Fultz”!