“Të dhurosh DASHURI!”

Sot një grup nxënësish të shkollës sonë shkuan në një nga katër qendrat sociale të bashkisë në ndihmë të njerëzve në nevojë. Nuk ishin atje si vizitorë, por si vullnetarë për të ndihmuar. Me asistencën e punonjësve dhe drejtueses së qendrës, shërbyen ushqimin në mensë, ndihmuan më të vegjlit të punonin mësimet e u zbavitën të gjithë në sheshin e lojërave.

U rrëzëllinin sytë e u qeshnin zemrat. Jetojmë të gjithë nën të njëjtin diell si pjesë e të njëjtës botë. Nëse fati ka harruar ndonjërin prej nesh, është koha t’i japim dorën, që nesër të jemi bashkë e më shumë në këtë udhë të madhe për këtë mision fisnik.